Tinkamas spalvų pasirinkimas – puiki verslo pradžia

SPALVOS. Jų yra įvairiausių, tačiau kaip išsirinkti tinkamą spalvą verslui, kuri neatsiejama prekinio ženklo pardavimo dalis. Internetinis puslapis, vizitinė kortelė ar marketingo žinutė – visa tai reikėtų puikiai apgalvoti pasirenkant spalvą. Tinkamas spalvų parinkimas padės pasiekti geresnių verslo rezultatų.

Žmonių reakcijos į spalvas yra skirtingos. Jos turi įtaką mūsų kūnui bei protui. Tad kaip priimti tinkamą sprendimą spalvos pasirinkimui? Yra atlikta daug įvairių tyrimų norint išsiaiškinti spalvų poveikį žmogui. Nepriklausomai nuo žmonių amžiaus, lyties ar charakterio yra išskiriamos 6 patraukliausios spalvos: mėlyna, raudona, žalia, violetinė, oranžinė, geltona. Pixelline.lt komanda remdamasi įvairiais šaltiniais bei savo darbo patirtimi pateikia keletą spalvų aprašymų, kurie galbūt padės priimti tinkamą sprendimą išsirenkant spalvą ar jų derinį.

Mėlyna spalva. Ši spalva yra viena iš mėgstamiausių ir dažnai pastebimų. Ji sudaro didelę dalį mus supančio pasaulio: jūros, vandenynai, dangus ir pan. Ši spalva asocijuojasi su ramybe, poilsiu. Dažnai mėlyna spalva siejama su išmintimi, patikimumu, lojalumu. Ši spalva suteikia formalumą, pasitikėjimą verslu, tačiau jos negali būti per daug.

Raudona spalva. Tai energinga spalva, norinti atkreipti dėmesį į save. Ji simbolizuoja gyvenimą, siejama su aistra, greičiu. Šios spalvos nereikėtų naudoti labai daug, nes ji gali būti erzinanti. Tačiau pasirinkus tam tikrus raudonus elementus, tai gali duoti naudos.

Žalia spalva. Ši spalva siejama su gamta, augimu, taip pat ir pinigais. Tai rami spalva, kuri suteikia teigiamas emocijas. Rekomenduotina šią spalvą naudoti internetinėms svetainėms susijusioms su finansais ar norint paskatinti vartotoją „paspausti“ Jūsų nuorodą.

Violetinė spalva. Ši spalva simbolizuoja ateitį, svajones. Jos pagalba išreiškiamas originalumas, kūrybiškumas, drąsa, noras išsiskirti iš aplinkinių.

Oranžinė spalva. Linksma, nuotaikinga ir šilta spalva. Taip pat ji siejama su ambicijomis. Ši spalva skatina žaismingumą, tad puikiai tinka prekėms ar paslaugoms susijusioms su aktyvia veikla, maistu, taip pat ji priskiriama ir vaikams.

Geltona spalva. Tai linksma spalva, kuri siejama su juoku, džiaugsmu, geru laiku, kūrybiškumu. Geltona spalva padeda būti ryškesniems, šviesesniems. Ši spalva puikiai paryškina ir kitas spalvas, tad galima sukurti puikius derinius.

Juoda spalva. Tai valdžios ir galios spalva, kuri yra drąsi ir iššaukianti stiprias emocijas. Rekomenduotina šios spalvos naudoti nedaug, tik tam tikrų elementų pabrėžimui.

Pilka spalva. Tai praktiška spalva, kuri asocijuojasi su amžinybe, branda, saugumu. Ji nekelia jokių jausmų, tačiau jos panaudojimas gali pridėti solidumo. Ši spalva taip pat paryškina kitas spalvas.

Balta spalva. Tyra, švari ir saugi spalva. Dažniausiai ji naudojama kaip fonas, nes puikiai atskleidžia kitas spalvas. Ši spalva neutrali, nekelianti jokių neigiamų emocijų.

Ruda spalva. Ši spalva siejama su patikimumu ir stabilumu. Tai žemės spalva, kuri asocijuojasi su natūralumu. Rekomenduotina šią spalvą naudoti siekiant sukurti patikimą ir sąžiningą įvaizdį.

Įvairūs tyrimai atskleidžia, kad daugiau nei 80 proc. vizualios informacijos yra susieta su spalvomis. Jos perduoda reikiamą informaciją. Spalvų pagalba galime pasiekti užsibrėžtų tikslų. Pavyzdžiui, paskatinti pardavimus pasirenkant spalvą, kad vartotojas nesąmoningai įsigytų tam tikrą prekę ar paslaugą.

Internetinėje aplinkoje spalvos turi dar didesnę reikšmę. Čia nėra didelių galimybių su klientu nuolat bendrauti, tad svarbiausia visą informaciją perteikti vizualiniu vaizdu. Jūsų internetinės svetainės fonas, tekstas, jo spalva, antraštės, paveikslėliai – tai puikiausios priemonės vartotojui pritraukti, jį sudominti.

Suprasdami ir perprasdami spalvų psichologiją mes galime sukurti įsimintiną prekinį ženklą ar akiai patrauklią internetinę svetainę. Tinkamai parinktos spalvos pritrauks vartotojų dėmesį bei skatins tolimesnį susidomėjimą. Tačiau nepamirškite, kad vartotojui svarbiausia įdomus ir aktualus siunčiamos žinutės turinys.

Nuoširdžiai Jūsų

Pixelline.lt komanda 🙂