Logotipas – Logotipų kūrimas

Logotipas – tai nedidelis paveikslėlis, kuris grafiškai perteikia įmonės simbolį, atskleidžia įmonės veidą. Tai bene svarbiausias įmonės firminis elementas. Logotipas turi būti unikalus, atspindintis Jūsų įmonės vertybes, stiprybes bei stilių.

Kuriant logotipą rekomenduojame atkreipti dėmesį į keletą kriterijų:

  1. Logotipo paprastumas – tai lengvai atpažįstamas, greičiau įsimenamas, pasižymintis unikalumu, tačiau neperkrautas informacija. Paprastas ir nesudėtingas logotipas yra efektyvesnis informacijos perteikimo prasme, nei sudėtingas logotipas, turintis daug detalių ar simbolių.
  2. Lengvai įsimenantis. Paprastas, originalus ir aiškių formų logotipas padės atpažinti bei prisiminti Jūsų įmonę.
  3. Logotipas turi atspindėti įmonės veiklą, vertybes ir pasirinktą poziciją. Jo forma, spalva ir koncepcija turi priminti kompanijos siūlomas prekes ar paslaugas. Svarbiausia logotipo funkcija – perduoti pasirinktą žinutę norimai auditorijai per kuo trumpesnį laiką.
  4. Veiksmingas logotipas turi būti nesenstantis, kaip klasikinis meno kūrinys. Prieš pradedant kurti logotipą, įsivaizduokite ir pagalvokite, kaip Jūsų įmonė atrodys po 5 – 10 ar net daugiau metų, ar nepasikeis teikiamų ar gaminamų prekių/paslaugų asortimentas. Geras logotipas orientuotas į ateities tikslus.
  5. Logotipo universalumas – tai tinkamas jo panaudojimas įvairioje aplinkoje. Norint, kad logotipas būtų funkcionalus, jis turėtų būti sukurtas vektoriniu formatu. Tai užtikrina galimybę keisti jo dydį, neprarandant kokybės. Universalaus logotipo sukūrimui užtektų juodos bei baltos spalvų. Tada visą dėmesį galima suteikti į idėja, formą. Spalvos yra labai subjektyvios bei emocinės. Jos gali blaškyti dėmesį, sukelti ne tik teigiamų emocijų. Tad verta viską labai apmąstyti.
  6. Tinkamas logotipo šriftas turi atskleisti jo reikšmę. Jei kuriate logotipą vaikiškų žaislų parduotuvei, tai vaikišką šriftą naudokite kartu su spalvų palete, o tai tikrai netiktų pvz., teisines paslaugas teikiančias įmonei.
  7. Originalios idėjos bei formų logotipas padės išsiskirti iš kitų įmonių ar konkurentų. Dauguma tos pačios rinkos segmento logotipų yra panašūs. Tad originalumas, formos ir idėjos padės išsiskirti iš kitų. Taip atkreipsite potencialių klientų dėmesį į save!

Puikiai apgalvotas, originalus, bet kartu ir paprastas logotipas turi atspindėti Jūsų įmonės vertybes ir tikslus, kuris bus pirmasis žingsnelis link sėkmės.

Pixelline.lt komanda pasiruošusi Jums padėti !